Dlaczego Lipocryo?

Zdjęcia przed i po zabiegu kriolipolizy LipoCryo

Badania kliniczne

Kriolipoliza to proces opatentowany i przeprowadzany przez urządzenia medyczne mające prawo do stosowania tej technologii.
Urządzenie LipoCryo jest urządzeniem medycznym wykonującym zabieg Kriolipolizy w sposób profesjonalny.
Oznacza to, że zabieg jest sprawdzony i bezpieczny, a technologia opatentowana i zastrzeżona.
Na rynku pojawia się mnóstwo podobnych maszyn produkowanych i kopiowanych przez Chiny i inne kraje, które nie posiadają atestów, nie są maszynami zakwalifikowanymi jako urządzenia medyczne, nie wykonują technologicznie tego samego zabiegu (ze względu na strzeżone prawem patenty) oraz są bardzo tanie. A co najważniejsze – nie posiadają własnych badań klinicznych pozwalających na bezpieczeństwo zabiegu. Ich bardzo niska cena pozwala na szybki wzrost ich ilości na naszym rynku. Pomimo tych faktów reklamują się dokładnie tak samo, jak urządzenia medyczne, nie wspominając, że cena samego zabiegu jest taka sama lub nawet wyższa niż zabiegów wykonywanych atestowanymi urządzeniami medycznymi. Dlatego też poniżej przedstawiamy instrukcję, jak nie paść ofiarą złudnie podobnego do prawdziwego zabiegu kriolipolizy.

Na potwierdzenie przytaczanych przez nas informacji zachęcamy do zapoznania się z badaniami klinicznymi (zdjęcia oraz dokumenty udostępniamy w celu pobrania poniżej) oraz dokumentacją „przed” i „po” zabiegu kriolipolizy przy wykorzystaniu urządzeń LipoCryo.

1. Atesty i certyfikaty

Każda maszyna, która ma atest medyczny i jest zakwalifikowana jako urządzenie medyczne posiada oznaczenia CE klasy IIa. Samo CE oznacza dosłownie – Spełnia wymogi podłączenia do prądu. Oznacza to, że np. suszarka do włosów, którą kupujemy musi spełniać wymogi dotyczące podłączenia do gniazdka. Jedynie maszyna z oznaczeniem CE IIA jest urządzeniem medycznym. Jeżeli nie posiada takiego oznaczenia, to nie jest to urządzenie medyczne.
Tylko stosowne organizacje europejskie takie, jak DEKRA mogą wydawać certyfikaty i atesty na rynek europejski.
A co z oznaczeniem EU?
Używanie oznaczenia EU (głównie w opisie lub reklamie), oznacza oczywiście, że maszyna jest dopuszczona do użytkowania w Unii Europejskiej, ale tylko pod kątem wymogów podłączenia do prądu.

2. Dezinformacyjna kampania reklamowa

Właściciele nieprofesjonalnych systemów nie informują o tym lub często wprowadzają Pacjentów w błąd. Poproście Państwo o przedstawienie badań klinicznych dotyczących ich urządzenia. Zapytajcie o certyfikaty poświadczające status urządzenia medycznego.

3. Temperatura ujemna

Zabieg kriolipolizy wykonywany jest w temperaturze DODATNIEJ (około +3 stopnie Celsjusza). Urządzenia które chłodzą tkanki do temperatur ujemnych doprowadzają do odmrożeń i są niebezpieczne dla zdrowia. Proces kriolipolizy wykorzystuje szczególną wrażliwość tkanki tłuszczowej na zimno. Dzięki temu już w dodatniej temperaturze na poziomie +3 stopni Celsjusza dochodzi do apoptozy komórek tłuszczowych. Temperatura ujemna NIE USPRAWNIA tego procesu ani nie powoduje lepszych efektów, jedynie doprowadza do zamrożenia wody, która jest głównym składnikiem ludzkich komórek i do zniszczenia tkanki mięśniowej, łącznej, nerwowej.
Urządzenia te zamrażają pacjentów, a nie powodują procesu kriolipolizy!
Jest to niedopuszczalne i niebezpieczne dla zdrowia. Właściciele i producenci urządzeń „mrożących” radzą sobie dzięki stosowaniu mat przeciw-odmrożeniowych. Mają one na celu zabezpieczenie skóry przed odmrożeniem. Jest to czysty paradoks gdyż przecież proces kriolipolizy polega na schłodzenia tkanek z tym, że do odpowiedniej DODATNIEJ temperatury. Maty przeciw-odmrożeniowe blokują chłodzenie tkanek a przez to doprowadzają do błędnego koła. W przypadku urządzenia LipoCryo głowica chłodząca jest przykładana bezpośrednio do powłok ciała posmarowanych uprzednio żelem USG.

Badania dostępne również do pobrania w formacie pdf pod tym linkiem

Badania dostępne również do pobrania w formacie pdf pod tym linkiem

Jak to wygląda?