Lightsheer Duet

LightSheer® Duet™

Jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem z cenionej na całym świecie serii LightSheer®, uchodzącej za najskuteczniejszy laser w fotodepilacji. Dzięki dwóm głowicom pozwalającym wykonywać szybciej zabiegi na dużych obszarach oraz “technologii zassania” redukującej bolesność zabiegu praktycznie do zera, zyskuje on przewagę nad tradycyjnymi systemami Lightsheer ET oraz Lightsheer Desire.

Laser medyczny LightSheer DUET został wytworzony oraz zatwierdzony do stosowania przez Urząd ds. Leków i Żywności w USA (FDA) zarówno w medycynie ogólnej jak i medycynie estetycznej (dermatologii) w celu:

Usuwanie zbędnego owłosienia
Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera, pochłaniane wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę, zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania kliniczne, zjawisko to jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe włosów czyli faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera.
Urządzenie LightSheer™ Diode Laser System oferuje wysoką moc a także krótkie i bardzo długie impulsy aby bezpiecznie i skutecznie przeprowadzać zabiegi na wszystkich typach skóry włączając w to skórę opaloną i najszerszy zakres jeżeli chodzi o kolor włosów, głębokość i obszar działania.

Wynajem Lightsheer

Rzekome zapalenie około mieszkowe brody
PFB – pseudo folliculitis barbae – lub guzki powstałe po goleniu, to częste zjawisko jakie pojawia się po goleniu podczas gdy odrastające włosy zakrzywiając się przebijają skórę powodując powstanie w tym miejscu krosty lub grudki. PFB występuje często w populacjach gdzie dużo osób ma kręcone włosy, dotykając prawie 85 % mężczyzn o korzeniach afrykańskich i stale powiększająca się liczbę kobiet. Doskonałe standardy bezpieczeństwa systemu LightSheer dotyczące wszystkich typów skóry włączając w to osoby o najciemniejszej karnacji, powodują, że zabieg jest bezpieczny, efektywny i stanowi rewolucyjną metodę leczenia rzekomego zapalenia około mieszkowego brody. Osoby zainteresowane zgłębieniem tego tematu odsyłamy do literatury: “Pseudofolliculitis Barbae A Treatment Module: Etiology, Medical and Laser Therapies” autorstwa Fran E. Cook-Bolden, M.D. Ethnic Skin Specialty Group, New York, New York

Łagodne zmiany pigmentacyjne
System LightSheer z powodzeniem usuwa bardzo różne niepożądane łagodne zmiany pigmentacyjne.

Naczynka krwionośne na nogach
Około 50% do 60% mężczyzn i kobiet ma bardzo nieestetyczne naczynka krwionośne na nogach. Chociaż wciąż jeszcze jako metodę usuwania płytkich naczyń krwionośnych wybierana jest skleroterapia, wiele naczynek może się okazać zbyt małe aby skutecznie wstrzyknąć w nie preparat bądź pacjenci czują obawę przed tak inwazyjną metodą. System LightSheer daje możliwość zastosowania metody alternatywnej zamiast bolesnych zastrzyków.
Fala o długości 800 nm jakie emituje LightSheer™ Diode Laser System jest wykorzystywana ze znakomitymi efektami do leczenia teleangiektazji kończyn dolnych czyli obecności poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych, potocznie nazywanych „pajączkami naczyniowymi” na nogach. System ten uzyskał w styczniu 1998 roku atest amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków FDA na wykorzystanie go właśnie w tym celu. Badania przeprowadzone w Szkole Medycznej Uniwersytetu Harvarda dowiodły, iż zastosowanie lasera diodowego jest bezpieczne i daje doskonałe efekty.

Wyprodukowany w 2009 roku przez firmę Lumenis® system LightSheer Duet stanowi światowy przełom w dziedzinie systemów do trwałej depilacji laserowej. Dotychczas produkowany sprzęt został wzbogacony o technologię zasysania oraz znacząco powiększone okienko zabiegowe (22 x 35 mm). Wprowadzone zmiany znacznie skracają czas trwania zabiegu i powodują, iż jest on całkowicie bezbolesny.

Dwie niezależne diody na jednej platformie
System LightSheer DUET ma dwie głowice emitujące z częstością 3 Hz światło lasera diodowego o długości fali 800 nm i bardzo wysokiej mocy efektywnej 1600 W o czasach impulsów 30, 100 i 400 msek.

Pierwsza z głowic, zaopatrzona w stosunkowo niewielkie okienko terapeutyczne z syntetycznego szafiru o wymiarach 9×9 mm, dostarcza impulsy o regulowanej gęstości energii do 100 J/cm², i służy do bardzo skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała. Chłodzona końcówka szafirowa będąca własnością patentową firmy zapobiega oparzeniom nawet przy tak bardzo wysokich mocach, dzięki czemu występowanie komplikacji jest bardzo obniżone (poniżej 0,1%). Jest to najmocniejszy z istniejących systemów, co pozwala na zmniejszenie liczby seansów terapeutycznych i zapewnia nieporównywalną z innymi systemami skuteczność i lepszy rachunek ekonomiczny – tak dla prowadzącego zabiegi jak i dla pacjenta.

Wynajem Lightsheer
Wynajem Lightsheer
Druga głowica to nowatorskie połączenie dużej powierzchni zabiegowej 22×35 mm z podciśnieniem, co zezwala na bardzo szybką, skuteczna i bezbolesną trwałą depilację dużych powierzchni ciała jak nogi, plecy czy tors. Znacznie większa powierzchnia wiązki zabiegowej powoduje, że zwiększa się głębokość wnikania światła laserowego, a zasysanie skóry poddanej zabiegowi do wnętrza głowicy zwiększa absorpcję energii i dzięki temu uzyskujemy skuteczna depilację przy niższych energiach: 4,5-12 J/cm².

Liczba impulsów potrzebnych do depilacji danej powierzchni jest 10-krotnie niższa w porównaniu z zabiegiem klasycznym, co powoduje znaczne skrócenie czasu zabiegu. Przykładowo zabieg nóg nową głowicą zajmuje zaledwie 15 minut, a nie jak poprzednio 3-4 godziny. Zabieg nie jest bolesny, głowica nie wymaga stosowania chłodzenia. Dzięki szybkości depilacji zabieg nie jest dla pacjenta uciążliwy. Badania prowadzone na rynku amerykańskim potwierdzają identyczną skuteczność obu głowic.

Zalety:
• Bezbolesność zabiegu dzięki zastosowaniu „technologii zasysania”
• Dwie niezależne diody na jednej platformie
• Znacznie skrócony czas trwania zabiegu
• Częstotliwość impulsu do 3Hz
• Bardziej przyjazny dla użytkownika
• Ekran instruujący użytkownika
• Wbudowane ustawienia automatyczne
• Wyłącznik bezpieczeństwa
• Ergonomiczny

Znacznie skrócony czas trwania zabiegu
Koniec z nudnymi i męczącymi zabiegami! Dzięki zastosowaniu głowicy o dużej powierzchni zabiegowej 22 x 35 mm znacznie zwiększył się obszar poddany działaniu wiązki lasera przy jednym impulsie. Powoduje to istotne skrócenie czasu trwania zabiegu. Dzięki temu zwiększa się komfort nie tylko pacjenta ale też osoby, która wykonuje zabieg.

Poniższa tabelka obrazuje jak dużo czasu można zaoszczędzić wykonując zabieg systemem LightSheer DUET.

Oszczędność czasu przy wykorzystaniu systemu LightSheer DUET
Obszar poddany zabiegowi Średni czas trwania zabiegu do tej pory Zabieg przy użyciu głowicy HS Oszczędność czasu
Plecy 60 min 15-20min 67-75%
Klatka piersiowa 40 min 15 min 67%
Ramiona 20 min 10 min 50%
Pachy 10 min 4 min 60%
Całe nogi 60 min 20 min 67%
Golenie 45 min 15 min 67%
Obszar bikini 15 min 5 min 67%